Кафедра національної безпеки

Матеріал з wiki.eenu.edu.ua
Перейти до: навігація, пошук

Загальна інформанція про кафедру

Кафедра національної безпеки є випусковою для двох спеціальностей: «Кібербезпека» (освітня програма «Інформаційна безпека») та «Державна безпека» (освітня програма «Державна безпека»). Кафедра займається актуальними проблемами націєбезпекознавства, зокрема таких аспектів забезпечення національної безпеки, як інформаційний, кібернетичний, міжнародний та політичний.

Історія кафедри

В серпні 2015 р. на історичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки було відкрито нову спеціальність «Управління інформаційною безпекою» (з 2016 р. перейменовано відповідно до наказу Міністерства освіти та науки на «Кібрбезпека»). В липні 2017 року відкрито спеціальність «Державна безпека». В 2018 році було засновано кафедру національної безпеки. Першими працівниками кафедри стали доценти В. І. Денисюк, Т. М. Майко, В. Є. Прокопчук, старші викладачі Т. М. Літковець, В. В. Панасюк, Ю. В. Сачук. Завідувачем кафедри від моменту її заснування є доцент, кандидат наук з державного управління М. А. Наход. Лаборант кафедри національної безпеки – Л. Р. Федорук.

Професорсько-викладацький склад кафедри

Денисюк Василь Іванович

Наход Михайло Андрійович

Прус Руслана Богданівна

Сачук Юрій Володимирович

Байрак Сергій Олександрович

Літковець Тарас Михайлович

Шваб Анатолій Георгійович

Кузьмич Олена Іванівна

Мамчич Тетяна Іванівна

Глинчук Людмила Ярославівна

Майко Тетяна Степанівна

Острей Оксана Ростиславівна

Грушко Ірина Ігорівна

Панасюк Віктор Васильович

Наукова діяльність

Науково-дослідна тема кафедри: Імітаційне та математичне моделювання програмно-технічних систем безпеки та систем автоматизованого керування в умовах неповної інформації та сучасних інформаційних загроз в контексті національної та кібернетичної безпеки.

Мета. Розвиток ринку інформаційно-комунікаційних технологій та зростання потреб удосконалення інформаційно-технічного забезпечення у воєнній сфері зумовлює необхідність проектування та розробки сучасних програмно-технічних систем безпеки та систем автоматизованого керування. Розглядається актуальна науково-технічна задача модельного проектування та аналізу систем автоматизованого керування, проектування технічних пристроїв для відео-нагляду та стеження, розвиток методів криптоаналізу для захисту персональних даних користувачів в контексті забезпечення національної та інформаційної безпеки держави та її окремих складових. Для досягнення мети використовуються наступні сучасні наукові підходи на засоби. По-перше - на основі нечіткого багатомірного аналізу даних, що дає можливість створення автоматизованих систем комплексного захисту на основі математичних моделей симетричної та асиметричної криптографії. Інший напрямок пов'язаний з використанням інструментів та технологій для модельно-орієнтованого проектування систем в військовій галузі, що дозволить створювати складні динамічні системи, які включають елементи управління, обробки сигналів, зв'язку. Цей підхід на основі моделювання дає краще розуміння особливостей динаміки систем на базі створення модельних прототипів, попереднього аналізу та прогнозу їх поведінки та властивостей, що дозволяє оптимізувати процес проектування з метою найбільшої ефективності. За допомогою цих високопродуктивних теоретико-програмних інструментів та технологій, в ході розробки можна ще на етапі проектування виявляти помилки, більш ретельно тестувати проект з кількома сценаріями, проводити його аналіз та прогноз, а також ефективно усувати існуючі проблеми. Це призводить до економії коштів, більш короткого циклу розробки, зменшення кількості прототипів обладнання, і високої якості. Таким чином, в контексті актуальних питань національної та кібернетичної безпеки програмне моделювання та аналіз на базі сучасних інформаційних платформ дозволяють вирішувати весь спектр завдань від розробки концепції моделі до тестування, перевірки, генерації коду і апаратної реалізації.

Співпраця кафедри з установами та організаціями

Кафедра тісно співпрацює з: Department of Automation, Biomechanics and Mechatronics, Lodz University of Technology Громадською Спілкою "Луцький ІТ-кластер" Міжнародною фундацією виборчих систем Волинською обласною державною адміністрацією Приватним підприємством "Інтелектуальні телекомунікаційні технології" Громадською організацією "Центр жіночих ініціатив "Марія" Фізичною особою - підприємцем Стецько Я.П. Приватним підприємцем Бондар І.М.

Контакти

Адреса: 43021, м. Луцьк, вул. Шопена, 24 (корпус D), D-311 Електронна пошта: nacbez@eenu.edu.ua