Альошина Алла Іванівна

Матеріал з wiki.eenu.edu.ua
Перейти до: навігація, пошук

Науковий ступінь: доктор наук з фізичного виховання та спорту

Вчене звання: професор

Посада: завідувач кафедри спортивно-масової та туристичної роботи

Альошина Алла Іванівна закінчила Луцький політехнічний інститут у 1983 році за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво». Оскільки ще у дитинстві поєднала своє життя зі спортивним орієнтуванням, а у 10 класі виконала норматив Майстра спорту СРСР, то й під час навчання в інституті продовжує тренуватися й брати участь у змаганнях – була неодноразовою Чемпіонкою України, членом збірної команди України, призером Чемпіонатів СРСР. Отримавши кваліфікацію інженера-будівельника, Алла Іванівна вирішує здобути ще одну вищу освіту й вступає до Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки на факультет фізичного виховання. Специфіка навчання на факультеті відкриває нові можливості й вона починає займатись ще й легкою атлетикою.

У 1988 році закінчила навчання і почала працювати на кафедрі легкої атлетики Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки. Алла Іванівна продовжувала займатись спортом і водночас тренувала команду інституту по спортивному орієнтуванню, яка стала переможцем Всеукраїнських спартакіад серед студентів та призером Всесоюзної універсіади в естафеті.

Після завершення спортивної кар’єри увесь свій потенціал Алла Іванівна спрямувала на наукову діяльність – закінчила аспірантуру і у 2000 році захистила кандидатську дисертацію «Формування вертикальної стійкості тіла дітей 9–12 років на уроках фізичної культури» й здобула науковий ступінь кандидат наук з фізичного виховання та спорту.

Із 2001 року Алла Іванівна очолювала кафедру фізичної реабілітації, брала активну участь у розробці навчальних планів, акредитації спеціальності. У 2005 році отримана звання доцента кафедри фізичної реабілітації. Із вересня 2010 року – на посаді професора кафедри.

У 2014 році отримала звання професора кафедри фізичної реабілітації.

Із 2015 року – завідувач кафедри спортивно-масової та туристичної роботи.

У 2016 році захистила докторську дисертацію на тему “Профілактика й корекція функціональних порушень опорно-рухового апарату дітей та молоді у процесі фізичного виховання” за фахом 24.00.02. – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення.

Під її керівництвом захищено три кандидатські дисертації. Науковий керівник трьох кандидатських дисертацій. Співавтор навчальних посібників із грифом МОН.


  • Контакт: Тел. (0332) 242069